Za pomocą farb procesowych można odtworzyć
Stosowane są tam, gdzie nie jest możliwe uzyskanie odpowiedniej barwy druku przy użyciu farb procesowych, lub w przypadku maszyn jedno- czy dwukolorowych, aby ograniczyć ilość przelotów na maszynie (wtedy są stosowane zamiast farb procesowych). Za pomocą farb procesowych można odtworzyć określoną przestrzeń barw ? przy czym farby procesowe triadowe CMYK mają bardziej ograniczone możliwości niż farby procesowe heksachrome, a co za tym idzie drukowanie farbami triadowymi wymaga częstszego użycia farb spotowych niż drukowanie farbami heksachrome. Zresztą powodem produkowania maszyn drukarskich sześciokolorowych było dążenie do uzyskania jak największej przestrzeni barw za pomocą farb procesowych. Farby spotowe są dla drukarni "złem koniecznym".
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kolory_dodatkowe
O druku współczesnym
Druk towarzyszy ludziom od dawna, jednak w ostatnim stuleciu powszechność druku sprawia, że każdy ma w domu przynajmniej parę książek, dostaje codziennie drukowane reklamy, a jadąc do pracy mija dziesiątki billboardów z reklamami. I właśnie reklamy to najczęściej zamawiane materiały do druku. Wystarczy spojrzeć ile ich mamy w naszym otoczeniu.
Kolorowe, czarno-białe, wizytówki, wielkie bannery- te wszystkie rzeczy można dzisiaj wydrukować przy na prawdę niskich kosztach. Dlatego tez wiele firm, nawet tych lokalnych korzysta z dobrodziejstw nowoczesnego druku.
device dependent) co oznacza że w
Z połączenia barw RGB w dowolnych kombinacjach ilościowych można otrzymać szeroki zakres barw pochodnych, np. z połączenia barwy zielonej i czerwonej powstaje barwa żółta. Do przestrzeni RGB ma zastosowanie synteza addytywna, w której wartości najniższe oznaczają barwę czarną, najwyższe zaś ? białą. Model RGB jest jednak modelem teoretycznym, a jego odwzorowanie zależy od urządzenia (ang. device dependent), co oznacza, że w każdym urządzeniu każda ze składowych RGB może posiadać nieco inną charakterystykę widmową, a co za tym idzie, każde z urządzeń może posiadać własny zakres barw możliwych do uzyskania.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/RGB