Laserowe terapie. Dobroczynny wpływy lasera

ym ich wydłużeniem i charakterystycznym poskręcaniem. Występują częściej u kobiet niż u mężczyzn, zazwyczaj po 40 roku życia.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Żylaki_kończyn_dolnychŻylaki_kończyn_dolnych Podział- definicja z W

Laserowe terapie. Dobroczynny wpływy lasera

Żylaki kończyn dolnych (łac

Żylaki kończyn dolnych (łac. varices extremitatum inferiorum) - rodzaj żylaków. Są to workowate lub wrzecionowate poszerzenia żył powierzchownych z towarzyszącym ich wydłużeniem i charakterystycznym poskręcaniem. Występują częściej u kobiet niż u mężczyzn, zazwyczaj po 40 roku życia.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Żylaki_kończyn_dolnych


Żylaki_kończyn_dolnych Podział- definicja z Wikipedii

Żylaki wtórne powstają na skutek zwiększonego przepływu krwi przez żyły powierzchowne kończyn dolnych spowodowanego niedrożnością żył głębokich. Niedrożność jest następstwem przebytej zakrzepicy. Niekiedy zwiększony przepływ może być spowodowany uszkodzeniem zastawek żył głębokich lub przeszywających.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Żylaki_kończyn_dolnych


Żylaki pierwotne spowodowane są występowaniem

Żylaki pierwotne spowodowane są występowaniem mniejszej ilości tkanki sprężystej w ścianach naczyń żylnych, co zmniejsza ich odporność na rozciąganie. Rozszerzenie światła przyczynia się do niewydolności zastawek żylnych, co umożliwia cofanie się i zaleganie większej ilości krwi i powoduje dalsze poszerzanie naczynia. Czynnikami sprzyjającymi powstawaniu żylaków jest zastój żylny występujący podczas długiego stania (np. fryzjerzy, chirurdzy), zwiększone ciśnienie w żyłach na skutek utrudnionego odpływu (np. ciąża, podnoszenie ciężarów, zaparcia). Zapobieganie polega na noszeniu elastycznych pończoch, opasek, gimnastykowaniu kończyn. Marsz i gimnastyka zapobiegają tworzeniu się żylaków poprzez ułatwienie odpływu krwi na skutek działania pompy mięśniowej.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Żylaki_kończyn_dolnych



© 2019 http://obrobkacnc.bialystok.pl/