Reklamowanie działalności na social mediach
Social media, które reprezentują między innymi strony takie, jak Facebook czy Instagram, są bardzo dobrym sposobem autopromocji. E-marketing na tego typu stronach ma bardzo często niezwykle szerokie grono odbiorców, więc jeśli odpowiednio zadbamy o dobre zaprezentowanie oferowanego produktu lub usługi, nasza reklama z pewnością zostanie wyświetlona przez wielu potencjalnych klientów. Często zdarza się, że zamiast posiadania strony internetowej przedsiębiorcy używają właśnie social mediów do poinformowania innych o swoim produkcie lub działalności. Jest to na tyle dobre rozwiązanie dla osób początkujących promowanie swojej działalności, że wiele osób się na to decyduje. Największą zaletą autopromocji na social mediach jest jej ogólna dostępność.
Czym copywriting?
Copywriting jest jednym z wielu działań wchodzących w zakres marketingu internetowego. Mianem copywritera określa się osobę, która zajmuje się właśnie pisaniem odpowiednich tekstów oraz sloganów reklamowych umieszczanych głównie na stronach internetowych, ale nie tylko. Jest to bardzo istotne dla producentów, żeby posiadać odpowiednio zredagowaną informację dotyczącą danego tematu, w celu pozyskania jak największej ilość potencjalnych klientów. Tego typu usługa często idzie w parze razem z projektowaniem strony internetowej oraz jej pozycjonowaniem. Copywriting dotyczy nie tylko stron internetowych, ale również sloganów reklamowych, czy pisania scenariuszy do spotów telewizyjnych, ale ma też związek z e-marketingiem.
Autopromocja na Facebooku
W 2017 roku liczba użytkowników Facebooka sięgnęła 2 miliardów. Oznacza to prawdziwy raj dla działań e-marketingowych, dlatego, że liczba logujących się każdego dnia na tą platformę internetową jest naprawdę zatrważająca. Przedsiębiorcy używają Facebooka w dwojaki sposób ? niektórzy prowadzą własne profile danej działalności, tak zwane fanpejdże, inni za to płacą Facebookowi za wyświetlanie reklam. Ponadto często reklamy, które widujemy na Facebooku są specjalnie dobrane dla odbiorcy na podstawie jego historii wyszukiwania. Przykładowo jeśli szukaliśmy jakiś stoków narciarskich, jest to wielce prawdopodobne, że wyświetlane reklamy będą zahaczały o tematykę narciarstwa właśnie.