Prawnik i kilka faktów z Wikipedii
Prawo, a ściślej prawo w ujęciu przedmiotowym ? system norm prawnych, czyli ogólnych, abstrakcyjnych i jednoznacznych dyrektyw postępowania, które powstały w związku z istnieniem i funkcjonowaniem państwa lub innego uporządkowanego organizmu społecznego, ustanowionych lub uznanych przez właściwe organy władzy odpowiednio publicznej lub społecznej i przez te organy stosowanych, w tym z użyciem przymusu.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawnik
Uprawnienia pracowników kancelarii prawnych
Prowadzenie kancelarii prawnej jest bardzo odpowiedzialnym zadaniem, chociaż dla osób dobrze przygotowanych nie stanowi większego problemu. Muszą one jedynie zadbać o to, aby kancelaria prawna działała z poszanowaniem wszelkich przepisów prawnych i zatrudniała odpowiednio wykształconym pracowników, aby mogła przyjmować nawet najbardziej skomplikowane zlecenia. Wśród osób pracujących w kancelariach prawnych wyróżnia się oczywiście samych prawników, jak też sekretarki i zaplecze porządkowe.
Dzięki temu kancelaria prawna może funkcjonować dobrze pod każdym względem i posiadać jedynie zadowolonych interesantów. Ważne jest jednak to, aby wszyscy pracownicy kancelarii prawnej podejmowali się wykonywania takich prac, do których posiadają odpowiednie kompetencje.
Te ostatnie bowiem tworzą prawo a
Ze względu na dopuszczalność istnienia różnych źródeł prawa, można wyróżnić w kulturze zachodniej dwa systemy prawne: anglosaski system common law i kontynentalny system prawa. Podstawową różnicą między nimi (przynajmniej ze względu na źródła prawa) jest to że system common law dopuszcza tworzenie prawa przez sądy w wyniku precedensowych rozstrzygnięć. Pamiętając o tym, że również w wielu kontynentalnych systemach prawnych wyroki sądów (zwłaszcza najwyższych) mają znaczenie przy późniejszych interpretacjach prawa stanowionego (i mogą zapoczątkować jakąś ?linię? orzecznictwa), zwrócić należy uwagę że wyroki sądów w kontynentalnych systemach prawa mają jednak o wiele mniejsze znaczenie niż wyroki sądów w systemach common law. Te ostatnie bowiem tworzą prawo, a te pierwsze tylko je interpretują.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawnik