Spawanie MIG TIG na KEMPPI PRO EVOLUTION 3200

W zakładzie technicznym Tokart wykonujemy spawanie elementów metalowych z wykorzystaniem wszystkich dostępnych metod spawania. W zależności od materiału oraz wymagań technicznych projektu, spawamy metodą TIG lub MIG.

 

Spawanie TIG wykonujemy za pomocą profesjonalnej maszyny CNC KEMPPI PRO EVOLUTION 3200. Ta metoda spawania, która wykorzystuje nietopliwą elektrodę wolframową wytwarzającą łuk spawalniczy na spawanej powierzchni, pozwala na spawanie elementów wykonanych z różnych metali pod dowolnymi kątami. Umożliwia również spawanie cienkich i precyzyjnych elementów. Wykonywane w zakładzie Tokart, dzięki zastosowaniu cyfrowego zarządzania spawarką spawy są czyste, pozbawione zanieczyszczeń, precyzyjne i równe.

Spawanie MIG/MAG również wykonujemy za pomocą KEMPI. Ta metoda spawania polega na wytworzeniu łuku spawalniczego pomiędzy spawanym materiałem a elektrodą topliwą (np. drutem), która staje się spoiwem między spawanymi powierzchniami. Jest to metoda szybka, nisko kosztowa i dająca wysokie efekty trwałości i jakości spoiny.

Jak wygląda spawanie MIG TIG na KEMPPI PRO EVOLUTION 3200?

spawanie mig tig

Dzięki modułowej konstrukcji urządzenia, możliwe jest dopasowanie procesu spawalniczego do potrzeb określonego elementu lub konstrukcji. Cyfrowe sterowanie procesem spawania pozwala osiągnąć wysoką precyzję i wydajność. Po zapoznaniu się z projektem, dopasowujemy metodę spawania i sposób przeprowadzenia procesu a dzięki jego automatyzacji możemy realizować zlecenia szybko i efektywnie.

Spawanie MIG TIG na KEMPPI PRO EVOLUTION 3200 – najczęstsze pytania

 

Jaką mocą można spawać na KEMPPI PRO EVOLUTION 3200 metodą TIG i metodą MIG ?Spawanie MIG odbywa się z mocą 250 A a TIG 210 A

Czy maszyna CNC KEMPI PRO umożliwia spawanie aluminium?Tak, za pomocą naszego urządzenia jesteśmy w stanie wykonywać elementy z różnego rodzaju materiałów – w tym aluminium, stali czarnej, kwasoodpornej i innych.

Czy możliwe jest spawanie cienkich blach?Tak, dzięki temu, że urządzenie umożliwia spawanie różnymi metodami, jesteśmy w stanie wykonać spawanie cienkich blach (nawet od około 0,5 mm)

Czy za pomocą KEMPI można wykonać duże konstrukcje stalowe?Tak, maszyna KEMPI wykorzystywana jest nawet w przemyśle stoczniowym. W naszym zakładzie technicznym wykonujemy konstrukcje stalowe o masie do 1 tony.

5 powodów, dla których warto powierzyć spawanie w Białymstoku firmie Tokart:

1. Świetny park maszynowy pozwalający wykonać usługi spawania w każdej technologii
2. Krótkie terminy realizacji zleceń
3. Wieloletnie doświadczenie i fachowe doradztwo
4. Precyzyjne i dokładne spawanie dzięki wykorzystaniu sterowanej cyfrowo spawarki
5. Niskie ceny, dopasowane do zakresu realizacji usługi

Profesjonalne spawanie? Białystok, zakład techniczny Tokart – zadzwoń już dziś!

tel. +48 784 584 297